SON DAKİKA! | Netanyahu “Savaş Suçu Yok” Dedi: “İsrail Ordusu Dünyanın En Ahlaklı Ordusudur” | Haber

Posted by

HABER | İlk Siz Haberdar Olun: Netanyahu, “Savaş Suçu Yok” Dedi – İsrail Ordusu Dünyanın İlkeli Bir Kurumu Olarak Kabul Edilmeli

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, son açıklamasında İsrail ordusunun savaş suçu işlemediğini belirtti. Netanyahu, dünyanın İsrail ordusunun ilkeli bir kurumu olarak kabul etmesi gerektiğini vurguladı.

Netanyahu, İsrail ordusunun uluslararası hukuka uygun şekilde hareket ettiğini ve savunma amacıyla gereken önlemleri aldığını savundu. Savaş suçları iddialarının İsrail’in kendini koruma hakkını engellemek için kullanılan bir propaganda olduğunu dile getirdi.

İsrail Başbakanı, dünyanın İsrail ordusunun gerçekleştirdiği operasyonlarda hedef olarak sivilleri seçmediğini ve sivil kayıpların olmasının İsrail’in isteği olmadığını belirtti. İsrail’in teröristlere karşı operasyonlarını gerçekleştirirken sivil kayıpları en aza indirmek için çaba gösterdiğini sözlerine ekledi.

Netanyahu, İsrail’in uluslararası toplumun eleştirilerine rağmen, terörist saldırılarla mücadele etmek ve ülkesini korumak için her türlü önlemi almak zorunda olduğunu ifade etti. İsrail’in, terörle mücadelede dünyaya örnek olduğunu ve diğer ülkelerin İsrail ordusunun metodolojisini takip etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu açıklamalar, İsrail’in son dönemde uluslararası arenada savaş suçu ve insan hakları ihlalleriyle suçlanmasının ardından geldi. Netanyahu’nun sözleri, İsrail’in kendini savunma politikasını destekleyenler tarafından memnuniyetle karşılandı, ancak eleştirmenler, İsrail’in gerçekleştirdiği operasyonlarda sivil kayıpların olduğunu ve bu durumun savaş suçu olabileceğini savunuyor.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir