27 Ekim 2023 Beşikdüzü Elektrik Kesintisi

Posted by

Trabzon Beşikdüzü 27-10-2023 Elektrik Kesinti Haberi -Çoruh EDAŞ-

Çoruh Elektrik Dağıtım AŞ (EDAŞ), Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde planlanan bir elektrik kesintisi hakkında resmi bir duyuru yayınladı. Kesinti, 27 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek ve ilçedeki bazı bölgeleri etkileyecektir.

Planlanan Kesinti Detayları

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesindeki elektrik kesintisi, 27 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kesinti, planlı bir bakım ve onarım çalışması nedeniyle yapılacaktır. Bu çalışma, elektrik şebekesindeki bazı iyileştirmelerin yapılması ve aksaklıkların giderilmesi amacıyla gerçekleştirilecektir.

Kesinti, ilçenin belirli bölgelerini etkileyecektir. Elektrik dağıtımının geçici olarak durdurulması nedeniyle, elektrik enerjisi aşağıdaki bölgelerde geçici olarak kesilecektir:

  • Mahalle 1
  • Mahalle 2
  • Mahalle 3

EDAŞ, kesintinin toplamda 6 saat süreceğini ve kesinti süresince ekiplerin çalışmalarını sürdüreceğini belirtmektedir. Elektrik enerjisi, planlanan sürenin bitiminden önce geri verilecektir.

Kesintiden Etkilenecek Kişilere Öneriler

Trabzon Beşikdüzü ilçesindeki elektrik kesintisinden etkilenecek kişilere EDAŞ tarafından bazı öneriler sunulmaktadır:

  1. Kesinti süresince elektronik cihazlarınızı kapatmanız önerilir. Kesinti sonrası enerjinin ani geri dönüşü, cihazlarda zarar oluşmasına neden olabilir.
  2. İhtiyaç duyduğunuzda bu süre zarfında bir jeneratör kullanabilirsiniz.
  3. Acil durumlar için kullanmak üzere el feneri ve yedek piller bulundurmanız önerilir.
  4. Kesinti süresince buzdolabı ve dondurucuda bulunan yiyecekleri açmadan muhafaza etmeye özen gösterin.
  5. Kesinti süresince su sıkıntısı yaşanabilir, bu nedenle su ihtiyacınızı karşılamak için önceden tedbir almanız önemlidir.

Trabzon Beşikdüzü ilçesindeki planlanan elektrik kesintisi hakkında daha fazla bilgi almak için EDAŞ’ın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir